Rodzinny Piknik Kocykowy

W piątek 9 czerwca 2017 r. na placu przy Gimnazjum Katolickim w Stalowej Woli odbył się Rodzinny Piknik Kocykowy. Tegoroczny piknik zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej "Spectrum" we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w ramach organizowania społeczności lokalnej.

Celem imprezy było zwiększenie integracji oraz wzmocnienie więzi sąsiedzkich i rodzinnych wśród mieszkańców Osiedla Fabrycznego. Przygotowano mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były zjeżdżalnie, mega piłkarzyki, modelowanie balonów, wata cukrowa i popcorn. Uczennice z CKU oraz wolontariuszki z Klubu Wolontariusza malowały buźki i układały kolorowe fryzury. Członkowie Stowarzyszenia Rowerzyści ze Stali przygotowali dla najmłodszych uczestników kreatywne zajęcia oraz konkurencje sportowe w których były do wygrania super nagrody ufundowane przez sklep "TIP-TOP". Były też quizy dla dzieci i dorosłych z zakresu wiedzy o Osiedlu Fabrycznym. Przedstawiciele Policji ze Stalowej Woli, przygotowali dla dzieci upominki. Atrakcją był też samochód "Mrówki" wraz z klaunem i dużą maskotką Mrówki, którzy rozdawali balony cukierki oraz ufundowali część nagród.
Do organizacji pikniku włączyli się również firma GOMA i GARMOND PRESS i apteka Vita Pharm. O poczęstunek zadbali rodzice dzieci i sympatycy Klubu Wesoła Gromadka, którzy grillowali kiełbaski i częstowali napojami. Pogoda sprzyjała piknikowo-kocykowym rozmowom i wspólnej zabawie. Odbył się również mecz towarzyski w dwa ognie pomiędzy przedstawicielami świetlicy "TĘCZA" i Klubu Wesoła Gromadka o Puchar Prezydenta Miasta oraz konkurs na Króla Strzelców. Na pamiątkę pikniku każdy mógł zrobić sobie zdjęcia w fotobudce.
Radość dzieci oraz wielkie zaangażowanie społeczności lokalnej na pewno zaowocuje przy organizacji kolejnych inicjatyw na rzecz swojego otoczenia.
Za pomoc w organizacji pikniku kierujemy serdeczne podziękowania do:

 • Księdza Dyrektora Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli - Tomasza Orła oraz pracowników szkoły
 • uczennic i nauczycieli z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli – kosmetyczki i fryzjerki
 • przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli
 • Kierownika i wychowawców ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego Świeliccy "TĘCZA" w Stalowej Woli
 • Pani Małgorzaty Kościółek i Pani Marzeny Banaczyk
 • Przedstawicieli Stowarzyszenia "Rowerzyści ze Stali"
 • PSB Mrówka ze Stalowej Woli
 • Centrum Rewitalizacji Stalowej Woli
 • Firmy GARMOND PRESS Sp. z o.o. z Krakowa
 • Apteki Vita Pharm P.U.H. T. Dudek, B. Jargieło s.c.
 • GoMa Agencji Reklamy ze Stalowej Woli
 • Sklepu TIP-TOP ROWERY I NARTY s.c. Szczepan Sopel, Piotr Jabłoński.

Zadanie "Rodzinny Piknik Kocykowy na Osiedlu Fabrycznym – integracja przedstawicieli sektora społecznego, publicznego i biznesu w ramach procesu rewitalizacji" w ramach "Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej", projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Funduszu Spójności oraz budżetu państwa, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.