W dniu 20.12.2023 r. w Restauracji STAL odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i ubogich zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Wigilia to nie tylko stół zastawiony tradycyjnymi potrawami świątecznymi, ale przede wszystkim tak ważny dla osób samotnych - wspólnie spędzony czas, rozmowy i życzenia. Spożywany posiłek przy wspólnym wigilijnym stole dla większości uczestników był wyjątkowym akcentem nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, chwil spędzonych w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Spotkanie wigilijne rozpoczęły życzenia świąteczne złożone zebranym przez Pana Piotra Pierścionka – Dyrektora MOPS w Stalowej Woli, Panią Karolinę Paleń – Przewodniczącą Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia, która występowała również w imieniu Pana Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli oraz Pana Stanisława Sobieraja - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Wigilijną modlitwę poprowadził ks. Jan Folcik - Proboszcz Parafii Matki Boskiej Szkaplerznej, po której osoby uczestniczące w spotkaniu podzieliły się opłatkiem.

Po wspólnej modlitwie zaproszeni goście smakowali przygotowane wigilijne potrawy.