Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Aktywności Społecznej "SPECTRUM" w Stalowej Woli zaprasza wszystkich klientów sklepów Tesco w Stalowej Woli i Nisku do wzięcia udziału w głosowaniu w czwartej edycji programu "Decydujesz, pomagamy". Organizatorem przedsięwzięcia jest Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia". Celem programu jest wspieranie aktywności i rozwoju w społecznościach lokalnych.

W programie biorą udział organizacje pozarządowe, stowarzyszenia bądź indywidualne grupy, które do 10 kwietnia za pomocą internetowego formularza przedstawiły swój pomysł dotyczący tego, jak chcą wspierać lokalne społeczności i wprowadzać zmiany w najbliższym otoczeniu. Na potrzeby programu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły.
W dniach od 7 maja do 4 czerwca 2018 r. klienci sklepów Tesco będą decydowali, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie "Decydujesz, pomagamy" w naszym mikroregionie.
W gronie finalistów znalazło się Stowarzyszenie Centrum Aktywności "SPECTRUM" w Stalowej Woli, które w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli złożyło wniosek pn.: "Aktywna rodzinka". Celem projektu jest zwiększenie aktywności życiowej i społecznej oraz integracji rodzin z dziećmi z terenu Stalowej Woli. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano warsztaty kulinarne dla rodziców z dziećmi, warsztaty kreatywne oraz organizację pikniku sąsiedzkiego. Zaplanowane działania wpłyną na wzmocnienie więzi, podniesienie kompetencji rodzicielskich i rozwój relacji sąsiedzkich.
Każdy klient sklepu Tesco (Stalowa Wola – ul. Przemysłowa 2b i ul. Okulickiego 9, Nisko – ul. Podoficerska 2) może oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Wszystkie oddane głosy się liczą, a zasady głosowania są bardzo proste. Za każde dokonane zakupy klienci Tesco otrzymają żeton, który będą mogli wrzucić do konkursowej urny. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem powinien otrzymać dofinansowanie na realizację. Największa liczba głosów zadecyduje, który projekt zajmie I miejsca.
Więcej informacji o programie "Decydujesz, pomagamy" można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.
Serdecznie wszystkich zachęcamy do głosowania na projekt pn.: "Aktywna rodzinka".
Za każdy oddany głos z całego serca dziękujemy!