Spotkanie wigilijne już po raz czwarty zostało zorganizowane przez Zespół ds. Organizowania Społeczności Lokalnej. Miejscem spotkania w dniu 18 grudnia 2018 roku była sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Uroczystość rozpoczęła się występem dzieci, a następnie ks. Mieczysław Kucel tradycyjnie odczytał Pismo Święte i poprowadził modlitwę. Uczestnicy podzielili się opłatkiem składając sobie przy tej okazji świąteczne życzenia. Następnie wszyscy zasiedli przy wspólnym stole wypełnionym tradycyjnymi potrawami wigilijnymi takimi jak: barszcz z uszkami, pierogi, ryba po grecku, śledzie, sałatki oraz wspaniałe wypieki. Jak każdego roku tak i tegoroczna wieczerza wigilijna w całości została przygotowana przez społeczność Klubu "Wesoła Gromadka".
Spotkanie opłatkowe zostało połączone z organizowaną także po raz czwarty akcją "Mikołajki z bajki" skierowaną właśnie do uczestników klubu "Wesoła Gromadka". Głównym celem akcji było sprawienie wielkiej radości dzieciom w okresie świątecznym poprzez spełnienie ich małych marzeń. Akcja skierowana została do najmłodszych uczestników Klubu Wesoła Gromadka. W listopadzie dzieci pisały lub rysowały listy do świętego Mikołaja, które następnie wrzucały do mikołajkowej skrzynki pocztowej w klubie. Wartość jednej paczki wynosiła 90,00 złotych , dlatego też nad treścią każdego listu czuwali rodzice klubowiczów. Łącznie wszystkich listów było 25, a dzieciaki prosiły w nich o różnego rodzaju zabawki, tablice magnetyczne, pisaki i słodycze. Tak przygotowane paczki podarował dzieciom w trakcie spotkania najbardziej wyczekiwany gość - Mikołaj. Radość była ogromna, a przygotowane prezenty wywołały uśmiech na twarzach naszych klubowiczów. Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze, a klimat świąteczny udzielił się wszystkim obecnym po wspólnym odśpiewaniu kolęd. Mikołaj podczas spotkania obdarował drobnymi świątecznymi upominkami także wszystkich zaproszonych gości.
Wśród firm ze Stalowej Woli, które w tym roku ufundowały paczki mikołajkowe znalazły się:

  • Firma Thoni Alutec Sp. z o.o.
  • Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o.

Za radość dzieci i spełnienie marzeń w okresie świątecznym składamy wszystkim zaangażowanym serdeczne podziękowania.