W kalendarz imprez na Osiedlu Fabrycznym wpisały się pikniki organizowane przez Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli we współpracy z mieszkańcami, innymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz grupami inicjatywnymi.

27 września 2019 r. na placu znajdującym się za Katolicką Szkoła Podstawową odbył się VI Piknik Sąsiedzki. Impreza ta odgrywa bardzo ważną rolę w integracji i aktywizacji mieszkańców Osiedla. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli wszystkich sektorów pikniki są okazją do nawiązywania relacji sąsiedzkich, umacniania więzi rodzinnych, współpracy partnerskiej na każdym poziomie. Imprezę uświetniła obecność Zastępcy Prezydenta Miasta Stalowej Woli - Pani Renaty Knap, Posła na Sejm RP, Wiceministra Infrastruktury - Pana Rafała Webera, a także Radnej Pani Karoliny Paleń.
Podczas pikniku obchodzone były piąte urodziny Klubu "Wesoła Gromadka". Z tej okazji Pan Stanisław Sobieraj - Przewodniczący Rady Miejskiej - ufundował tort. Klub to miejsce wyjątkowe na mapie Osiedla Fabrycznego, ponieważ jest tworzone przez mieszkańców - dzieci i rodziny. Przez 5 lat działaniami Klubu objęto niemal 90 dzieci wraz z ich rodzinami, co pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się to miejsce. Klub stał się miejscem rodzinnych i sąsiedzkich spotkań, ale też miejscem otwartym na potrzeby lokalnej społeczności.
Tradycją jesiennych pikników jest konkurs na najlepsze ciasto piknikowe. Komisja wyłoniła laureatów tegorocznej edycji: pierwsze miejsce za ciasto słonecznikowe zajęła Pani Aneta Jasiurska, drugie miejsce za ciasto malinowe zajęła Pani Małgorzata Tracz, i trzecie miejsce Pani Julia Duma za ciasto biskupie. Nagrody w konkursie ufundowała Restauracja McDonlad’s ze Stalowej Woli. Podczas pikniku odbył się mecz towarzyski w dwa ognie oraz konkurs na Króla Strzelców. Konkursy dla dzieci przygotowali wolontariusze z Klubu Wolontariusza, Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.
Nagrody w konkursach ufundowali: PSB Mrówka w Stalowej Woli i Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Stalowej Woli. Malowanie buziek i czesanie fantazyjnych fryzur i skręcanie balonów zorganizowane zostało przez kadrę i uczennice z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Centrum Zabaw dla Dzieci Leopark. Uczestników pikniku w rytm muzyki do wspólnej zabawy przy zumbie zaprosił Pan Adam Cichoń. W jesienny klimat uczestników pikniku wprowadziły warsztaty kreatywne "Cudaki kasztaniaki" zorganizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wyjątkową atrakcję stanowił pokaz motoryzacyjny pojazdów buggie zorganizowany przez Pana Roberta Chyłę z firmy AQUAWENT. Harcerze z 5 Szczepu Harcerskiego "Brzask" z Zaklikowa przygotowali ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Mieszkańcy zadbali o poczęstunek w formie kanapek ze smalcem i ogórkiem. Dla uczestników sąsiedzkiego spotkania przewidziano też bezpłatny popcorn i zakręcone ziemniaczki.
Piknik należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Wszyscy świetnie się bawili wspólne a spędzenie czasu w gronie rodzinnym i sąsiedzkim z pewnością zaowocuje kolejnymi inicjatywami na rzecz najbliższego otoczenia.