sppAkcja "Stalowowolska Paczka Pomocy" dzięki zaangażowaniu i ofiarności 35 stalowowolskich firm i instytucji w 2020 roku pomimo epidemii COVID – 19 okazała się bardzo przychylnie przyjęta przez mieszkańców Stalowej Woli. Z zakładanych około 60 – 70 osób obdarowanych w 2020 roku udało się pozyskać paczki od lokalnych firm i instytucji dla 115 mieszkańców.

Głównym celem Akcji było wsparcie osób starszych, samotnych w wieku 60 plus oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli (znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności), znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez przygotowanie przez stalowowolskie firmy i instytucje paczek z konkretnymi artykułami spożywczymi nadającymi się do dłuższego przechowywania oraz artykułami chemicznymi.

W okresie od 28 listopada do 17 grudnia 2020 roku 35 darczyńców tj. 19 stalowowolskich instytucji, 12 firm i 4 placówki oświatowe, łącznie przekazało 120 paczek z darami rzeczowymi w ramach Akcji "Stalowowolska Paczka Pomocy".
W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, w tym m. in. kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, owoce w słoiku lub w puszcze, owoce suszone, wyroby czekoladowe, ciastka paczkowane itp. oraz artykuły chemiczne, w tym m. in. płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania ok. 1 kg - 1,5 kg, płyn do płukania, kostki zapachowe do wc itp. W ramach Akcji nie prowadzono zbiórki pieniężnej.

Każdy z zaproszonych do udziału w Akcji darczyńców został poproszony o przygotowanie 2 paczek zawierających konkretne produkty spożywcze i chemiczne dla 2 osób – mieszkańców Stalowej Woli i przekazanie ich do MOPS w terminie do 30 listopada 2020 roku.
Niejednokrotnie było tak, że firmy czy instytucje przekazywały więcej paczek, dzięki którym mogliśmy obdarować więcej osób. Z uwagi na duże zainteresowanie i chęć pomocy w ramach Akcji termin przekazania paczek i ich dystrybucji do osób starszych został przedłużony do 18 grudnia 2020 roku. Do udziału w Akcji zgłosiły się również 4 placówki oświatowe (2 przedszkola i 2 szkoły), które zadeklarowały chęć udziału w Akcji i przygotowanie paczek.

W dniach od 30 listopada do 18 grudnia 2020 roku paczki były dostarczane do domów seniorów i osób niepełnosprawnych, zgłoszonych do skorzystania z pomocy w ramach Akcji. Paczki były rozwożone przez pracowników MOPS oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Zgłoszeń mieszkańców Stalowej Woli dokonywali pracownicy socjalni, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne. Do każdej z paczek były dołączone kartki świąteczne z życzeniami i informacją na temat darczyńcy, który paczkę dla danej osoby przygotował.

W ramach Akcji łącznie zebrano i przekazano 115 mieszkańcom Stalowej Woli 120 paczek.

Za okazane serce, hojność i zaangażowanie organizatorzy Akcji składają serdeczne podziękowania mieszkańcom Stalowej Woli, którzy dzieląc się tym co posiadają z potrzebującymi mieszkańcami naszego Miasta pokazali, jak ważna jest pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnych w okresie przedświątecznym, tym bardziej w tak trudnym czasie jakim jest epidemia koronawirusa.

W ramach Akcji podziękowania kierujemy do następujących firm, które przekazały paczki w 2020 roku:

 1. Huta Stalowa Wola S.A. PGZ
 2. PPH CERKAMED
 3. ENESTA Sp. z o.o.
 4. EUROMETAL S.A. Grupa Eko-Świat
 5. "IWAMET" Sp. z o.o.
 6. Wtór Steel Sp. z o.o.
 7. Tauron Wytwarzanie S. A. Elektrownia Stalowa Wola
 8. Biuro Plus L. i A. Koptyra Sp.j.
 9. PPUH INTERMECH Sp. z o.o.
 10. BAGPAK Polska Sp. z o.o.
 11. Społem PSS Stalowa Wola
 12. Materne-Polska Sp. z o.o.

W ramach Akcji podziękowania kierujemy do następujących instytucji, które przekazały paczki w 2020 roku:

 1. Biuro Poselskie Rafała Webera w Stalowej woli
 2. Biuro Senatorskie Janiny Sagatowskiej w Stalowej Woli
 3. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
 4. Rada Miejska w Stalowej Woli
 5. Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
 6. Zakład Administracji Budynków
 7. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 8. Spółdzielnia Mieszkaniowa
 9. Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli
 10. Miejski Dom Kultury
 11. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
 12. Miejska Biblioteka Publiczna
 13. Urząd Skarbowy w Stalowej Woli
 14. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Stalowej woli
 15. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli
 16. Nadleśnictwo Rozwadów
 17. Ochotnicza straż Pożarna w Stalowej Woli
 18. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
 19. Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o.

W ramach Akcji podziękowania kierujemy również do 4 placówek oświatowych, które same zgłosiły się do udziału i przekazały paczki w 2020 roku:

 1. Niepubliczne Przedszkole "Ene Due Rabe" w Stalowej Woli
 2. Przedszkole nr 18 im. Marii Montessori w Stalowej Woli
 3. Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli
 4. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 2 im. Jana Pawła II

Podziękowania, organizatorzy kierują również do wszystkich pracowników MOPS, wolontariuszy i osób zaangażowanych w organizację Akcji. Bez Waszego wsparcia i pomocy nie udałoby się zrealizować!