sppMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli już po raz czwarty przystępuje do organizacji lokalnej Akcji Charytatywnej "Stalowowolska Paczka Pomocy" – Edycja 2021 – SAMOTNY, ALE NIE SAM. Po sukcesie lat ubiegłych podejmujemy się jej kontynuacji, z uwagi na pandemię COVID – 19 forma inicjatywy opierać się będzie na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi.

spp

W 2021 roku chcemy działania pomocowe w ramach Akcji skierować do seniorów w wieku powyżej 65 roku życia z naszego Miasta, którzy są samotni i znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Paczkami chcielibyśmy obdarować około 100 osób.
Zachęcamy instytucje, osoby prywatne oraz firmy do uczestnictwa w Akcji "Stalowowolska Paczka Pomocy" – Edycja 2021 – SAMOTNY, ALE NIE SAM w postaci ufundowania i przygotowania paczek zawierających konkretne produkty spożywcze i chemiczne dla mieszkańców Stalowej Woli i przekazanie ich do MOPS w terminie do 25 listopada 2021 roku. Następnie z pomocą strażaków i wolontariuszy w terminie do 06 grudnia 2021 roku paczki przekażemy zakwalifikowanym do udziału w Akcji seniorom z terenu naszego miasta.

Koszt przygotowania takiej paczki dla jednej osoby szacunkowo wynosiłby około 180 zł brutto. Aby ułatwić zaangażowanie się w Akcję poniżej wskazujemy listę produktów, które według naszego rozeznania wśród osób starszych mogłyby znaleźć się w paczce:

  • artykuły spożywcze, w tym: kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata czarna, herbata owocowa, miód, dżem, owoce w słoiku lub w puszcze, owoce suszone, bakalie, czekolada, wyroby czekoladowe, ciastka paczkowane;
  • artykuły chemiczne, w tym: szampon do włosów, żel pod prysznic, balsam do ciała, krem do rąk.

W ramach Akcji nie będą zbierane środki finansowe!

Do dnia 25.11.2021 r. przyjmujemy również zgłoszenia osób starszych i samotnych do obdarowania w ramach Akcji na specjalnie przygotowanych kwestionariuszach dostępnych poniżej.
Karty prosimy składać w punkcie informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy społecznej w Stalowej Woli przy ul. Dmowskiego 1.

Wszelkich informacji dotyczących Akcji udzielają:
Koordynatorzy Akcji – Eliza Markowska, Joanna Kasprowicz w godzinach od 8.00 do 15.00, tel. 15 842 50 97 wew. 36 i 39
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:

Patronat honorowy nad Akcją objęli:

  • Pani Janina Sagatowska - Senator Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Rafał Weber - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pan Lucjusz Nadbereżny - Prezydent Miasta Stalowej Woli
  • Pan Stanisław Sobieraj - Przewodniczący Rady Miejskiej
  • Pan Janusz Zarzeczny - Starosta Powiatu Stalowowolskiego