dds20240703W dniu 27 czerwca 2024 r. uczestnicy Dziennego Domu Senior+ wzięli udział w warsztatach w ramach lasoterapii „Kąpiele Leśne – Shinrin-yoku” z Panią Iwona Jugo – Rabickią z Filii nr 2 Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego Świetlicy „TĘCZA” przy MOPS w Stalowej Woli.

Zajęcia z uwagi upalną pogodę odbyły się w ogrodzie MOPS. Nasi uczestnicy pod okiem prowadzącej wykonywali liczne ćwiczenia i zadania związane z towarzystwem drzew. Duża dawka tlenu, zieleń i zapachy wydzielane przez drzewa mają zbawienne działanie na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i spokój. Takie zajęcia z lasoterapii niezwykle skutecznie koją skołatane nerwy, są więc zbawienne w walce ze stresem, z nadciśnieniem i z depresją. Laseroterapia wywodzi się z Japonii i nosi tam nazwę shinrin-yoku.
Znajomość tematyki z zakresu lasoterapii, odprężające ćwiczenia wzbudziły duże uznanie i podziw u naszych seniorów oraz pozytywnie wpłynęło na ich aktywność podczas warsztatów. Ciekawa forma przekazu oraz bardzo dobra komunikacja z osobami starszymi zachęciła do uczestnictwa i korzystania w pełni z walorów zdrowotnych drzew.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Iwonie, która zainicjowała możliwość organizacji takich zajęć dla uczestników Dziennego Domu Senior+ w Stalowej Woli. Gratulujemy posiadanej wiedzy i dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Liczymy w przyszłości na kolejne kąpiele leśne i spotkania.