Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od 2014 roku prowadzi Klub "Wesoła Gromadka" na Osiedlu Fabrycznym. Skupia on wokół siebie dzieci wraz z rodzicami, ale jest to także bardzo ważne miejsce spotkań innych mieszkańców Osiedla Fabrycznego.

gromadka

Organizowane są w nim warsztaty i ciekawe spotkania. Zajęcia w Klubie przygotowywane są zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami dzieci, ich rodziców i sąsiadów. Odbywają się tam warsztaty kreatywne, kulinarne, spotkania z ciekawymi osobami, wyjścia integracyjne – np. do kina czy pizzerii. Organizujemy także imprezy okolicznościowe. Dzieci wspólnie obchodzą swoje urodziny, a wspólnie z dorosłymi także inne święta: Mikołajki i Boże Narodzenie, Wielkanoc, Dzień Dziecka czy Dzień Matki i Ojca.
Oprócz zajęć w trakcie roku szkolnego, z myślą o najmłodszych organizowane są także zajęcia w trakcie ferii i wakacji, podczas których dzieci z rodzicami wyjeżdżają na wycieczki i uczestniczą w innych formach konstruktywnego spędzania czasu także poza Klubem, np. na basenie, w bibliotece.

Poza zorganizowanymi zajęciami, dzieci mają także przestrzeń do zabawy swobodnej.
Klub wyposażony jest w gry i zabawki dla dzieci w różnym wieku, a także wszelkiego rodzaju przybory i artykuły plastyczne, które pozostają do dyspozycji wszystkich Klubowiczów.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach organizowanych w Klubie, rodziny spędzają wspólnie czas, obserwują, jak planować go w sposób konstruktywny, a pod pretekstem zabawy najmłodsi uczą się także funkcjonowania w grupie, odpowiedzialności za siebie nawzajem oraz wzajemnej pomocy.

"Wesoła Gromadka" to także rodzice, którzy oprócz opieki nad swoimi dziećmi w Klubie, mają możliwość wymiany doświadczeń między sobą, ale też zwykłego oderwania się od codziennych obowiązków i miłego spędzenia czasu przy kawie i ciasteczku. Dzięki miłej atmosferze i sprzyjającym warunkom, w działania angażują się także inni mieszkańcy Osiedla, co sprzyja integracji i podejmowaniu przez nich własnych inicjatyw.