WolontraiuszeKlub Wolontariusza działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od 2014 roku. Powstał dzięki środkom projektu systemowego "Czas na aktywność w gminie Stalowa Wola" współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1.

Czym jest Klub Wolontariusza?

Z całą pewnością jest to miejsce, które dzięki swoim Wolontariuszom stwarza szansę na niesienie pomocy osobom potrzebującym z terenu Stalowej Woli, w tym także uczestnikom projektu i ich rodzinom. Klub Wolontariusza to również możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, rozwijania umiejętności interpersonalnych, zdobycia cennego doświadczenia oraz spędzenia czasu kreatywnie i aktywnie.

Jak zostać Wolontariuszem?

Jeżeli posiadasz jakiś talent czy umiejętności, które mogą służyć innym, chcesz sprawdzić siebie, masz w sobie wolę, aby poświęcić swój czas niosąc pomoc osobom potrzebującym lub po prostu chcesz poznać ciekawych ludzi i spędzić aktywne czas jesteś osobą której poszukujemy i śmiało możesz zostać WOLONTARIUSZEM.

WolontariuszeZapraszamy osoby indywidualne i grupy osób, które chcą podjąć aktywność w formie wolontariatu. Każdy Wolontariusz przed rozpoczęciem pracy weźmie udział w szkoleniu przygotowującym do działalności wolontarystycznej, a następnie podpisze porozumienie o współpracy zawierające szczegółowe informacje o uprawnieniach i zadaniach Wolontariusza. Po zakończeniu pracy istnieje możliwość otrzymania zaświadczenia o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych. Zapraszamy zarówno osoby pełnoletnie jak również młodzież od 16 roku życia (od osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda pisemna rodziców/opiekunów prawnych).
Zapraszamy także instytucje, organizacje społeczne oraz osoby prywatne, które potrzebują pomocy Wolontariuszy.

Szczegółowe informacje na temat działalności Klubu Wolontariusza można uzyskać poprzez:
Biuro Klubu znajdujące się w budynku MOPS przy ul. Dmowskiego 1 (pok. 28A), które jest otwarte w poniedziałki w godzinach 10:00 - 18:00.
Kontakt do Klubu: tel. 535 865 845, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz profil na Facebooku
Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Klubu Wolontariusza przy MOPS w Stalowej Woli jest Koordynator Klubu – Beata Jucha.
Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ochotniczo, dobrowolnie i bez wynagrodzenia pragnie pomagać innym. Zapraszamy!!!