Dzienny Dom Senior + rozpoczął swoją działalność 2 stycznia 2018r . Działa on w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Wcześniej placówka funkcjonowała pod nazwą Dzienny Dom Pobytu. Placówka skorzystała z zadania w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2015-2020, Edycja 2017. Moduł I – utworzenie i wyposażenie DD Senior +.
DD Senior + jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób starszych.
Uczestnikami DDS + są mieszkańcy miasta Stalowa Wola.
Uczestnikiem DD Senior + może zostać każdy kto ukończył 60 rok życia.
Instytucja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 15.
Podopieczni mają zagwarantowane dwa posiłki dziennie, są to śniadania i obiady.

Aktualnie ośrodek dysponuje 44 miejscami. Dzięki publicznym środkom finansowym ośrodek zyskał na poprawie warunków życia podopiecznych, został przeprowadzony gruntowny remont pomieszczeń, adaptacja i wyposażenie w nowe sprzęty.
DD Senior+ dysponuje następującymi pomieszczeniami:
kuchnia, pomieszczenie ogólnodostępne - jadalnia, pomieszczenie terapii, pomieszczenie do zajęć ruchowych, pokój zabiegowo- pielęgniarski, pokój kierownika, pomieszczenie klubowe, sanitariaty i szatnia.

W pomieszczeniu ogólnodostępnym - jadalni uczestnicy spożywają posiłki, mogą napić się herbaty, kawy a także przygotować wspólnie kącik kulinarny.
Pomieszczenie klubowe służy do odpoczynku, wspólnych rozmów.
Pomieszczenie wyposażone jest w kino domowe co umożliwia swobodne odtwarzanie filmów. Codziennie uczestnicy mogą oglądać swoje ulubione programy telewizyjne, informacje krajowe i lokalne.
Pod okiem wykwalifikowanego terapeuty zajęciowego uczestnicy mogą rozwijać zdolności manualne, wykorzystując różnorodne techniki: od haftowania, robienia na drutach, po origami, quilling, decoupage czy malowanie na szkle.
Uczestnicy chętnie korzystają z zajęć ruchowych, które odbywają się w pomieszczeniu zajęciowo - ruchowym . Ćwiczenia dostosowane są do wieku oraz schorzeń, mają na celu podtrzymanie sprawności fizycznej uczestników.
Posiadamy rowerki rehabilitacyjne drabinki, rotory, piłkę i materace do ćwiczeń. Uczestnicy mogą skorzystać z tablicy manualnej, która umożliwia ćwiczenia dłoni, nadgarstka i mięśni przedramienia jest to ważne w profilaktyce zwyrodnień stawów.
W pokoju zabiegowo – pielęgniarskim codziennie jest dokonywany pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Raz w miesiącu lub w miarę potrzeby kontrolowana jest masa ciała. W razie złego samopoczucia uczestnik może liczyć na pomoc pielęgniarki.
Ponadto uczestnicy mogą skorzystać z porad specjalistycznych:

  • prawne
  • psychologiczne
  • socjalne

W związku z pozyskaniem nowych miejsc w DDS+ przy MOPS w Stalowej Woli wszystkich zainteresowanych pobytem w placówce zapraszamy do zgłaszania się naszym Ośrodku lub do kontaktu telefonicznego w celu uzyskania bliższych informacji.

Dane kontaktowe:
kierownik - Małgorzata Kościółek
ul. Dmowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
tel. 15- 844-36-84
godziny pracy 7-15