Klub Trzeźwego Życia działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
ul. Dmowskiego 1, tel.: 15 842 50 97 wew. 57, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jesteśmy również na FACEBOOK.

Jeśli przypuszczasz ,że...

  • Możesz mieć problem z alkoholem lub innymi środkami psychoaktywnymi, bo nie potrafisz przestać mimo, że obiecujesz bliskim, a przede wszystkim sobie - PRZYJDŹ!
  • Jeśli ktoś w twoim otoczeniu nadużywa substancji psychoaktywnych, alkoholu i nie wiesz co możesz zrobić PRZYJDŹ!
  • Porozmawiamy i wspólnie zastanowimy się co można zrobić w tej sytuacji!

Klub Trzeźwego Życia działa przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli od września 2000 roku. Do Klubu mogą uczęszczać zarówno osoby korzystające z różnych form pomocy społecznej, jak i osoby, które nie są klientami MOPS w Stalowej Woli.
Klub ma na celu pomoc uczestnikom w zachowaniu trzeźwości, naukę zdrowego trybu życia, wykształcenie nowych wzorców zachowań, dostarczenie wiedzy na temat metod i sposobów rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia. Jest też miejscem, w którym osoby uzależnione mogą w sposób bezpieczny spędzić wolny czas.
Uczestnicy otrzymują wsparcie w radzeniu sobie z trudną sytuacją, z głodem alkoholowym, uczą się pracy nad bezsilnością wobec alkoholu, pracy nad zmianą swojego życia, podjęcia leczenia odwykowego. Mają możliwość uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych, fachowych pogadankach, zajęciach edukacyjno-motywacyjnych, korzystania z porad prawnych, konsultacji psychologicznych oraz poradnictwa socjalnego.
Klub jest miejscem otwartym, klubowicze chętnie integrują się z nowo przybyłymi, niezależnie od ich statusu społecznego i wieku, pamiętając, że podstawą filozofii tego miejsca jest promowanie trzeźwego stylu życia i pomoc tym, którzy pragną odmienić swoje dotychczasowe życie.
Zasadniczym elementem pracy w Klubie są zajęcia grup psychoedukacyjnych oraz spotkania grupy Anonimowych Alkoholików.

Klubem Trzeźwego Życia przy MOPS w Stalowej Woli opiekuje się Instruktor Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji, pani Paulina Śleszyńska.

Oferta Klubu Trzeźwego Życia przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli:

  • wspomaganie osób pijących ryzykownie i szkodliwie w podjęciu decyzji w sprawie zmiany szkodliwego wzoru picia.
  • motywowanie osób uzależnionych od alkoholu lub innych środków psychoaktywnych do podjęcia leczenia odwykowego oraz psychoterapii w zakładach lecznictwa odwykowego.
  • udzielanie wsparcia osobom po zakończonej psychoterapii uzależnień oraz udział w grupach wsparcia, dalszego zdrowienia, rozwoju osobistego.
  • udzielanie rodzinom osób uzależnionych konsultacji oraz wsparcia w sprawach uzależnień.
  • wsparcie i informacje o możliwościach uzyskania pomocy w przypadku przemocy.
  • Mityngi AA grupy "Promyk"

Codziennie odbywają się zajęcia klubowe, których celem jest nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, budowanie sieci wsparcia w momentach kryzysu, nauka konstruktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijanie swoich umiejętności, zainteresowań i hobby...

Organizujemy integracyjne ogniska, imprezy okolicznościowe aby pokazać rodzinom oraz innym ludziom, że można się dobrze bawić bez alkoholu i innych środków psychoaktywnych.