Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

Spotkanie wigilijne uczestników i sympatyków Klubu "Wesoła Gromadka" jest już tradycją. W dniu 19 grudnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w radosnej atmosferze zebrali się zaproszeni goście, dzieci i ich rodzice. Spotkanie rozpoczęło się występem przygotowanym przez najmłodszych, a następnie proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej ks. Sylwester Szwajca przekazał życzenia i poprowadził wspólną modlitwę.

Uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Jak co roku świąteczne potrawy przygotowali rodzice dzieci uczęszczających do Klubu "Wesoła Gromadka". Na stole wigilijnym pojawił się barszczyk czerwony z pasztecikami, kapusta z grochem, różne rodzaje pierogów, sałatka śledziowa, ciasta oraz tradycyjny ukraiński pączek z makiem.
Podczas spotkania odbyło się podsumowanie tradycyjnej już akcji "Mikołajki z bajki", która polega na spełnieniu dziecięcych marzeń zapisanych w listach do Mikołaja. Wielką radość sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja, który dzięki pomocnikom z lokalnych firm przybył z workiem pełnym prezentów.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny, magiczny czas, który celebrowany jest w Klubie już od listopada. W ramach pracy Zespołu ds. organizowania społeczności lokalnej zorganizowano szereg rodzinnych warsztatów świątecznych. Dzieci wraz z rodzicami piekły i dekorowały pierniczki, ozdabiały styropianowe choinki i bombki metodą decoupage, plotły włóczkowe czapki mikołajkowe. Dzieci ubrały także nową choinkę wieszając na niej samodzielnie wykonane gwiazdki, łańcuchy, plecionki z papieru, słomek, włóczki, papilotek i makaronu.

Jak co roku Klub odwiedził w tym czasie Mikołaj z Panią Mikołajową przynosząc ze sobą worek prezentów. Znalazły się wśród nich materiały na warsztaty, lalki, samochody, gry planszowe i inne zabawki, które będą służyły wspólnej zabawie w Klubie.

Dziękujemy firmom, które wsparły finansowo i rzeczowo działania podejmowane w Klubie w okresie przedświątecznym oraz zakup prezentów mikołajkowych:

  • BAGPAK Poland Sp. z o.o.
  • Centrum Medyczne CORMEDICA
  • IKEA Industry Stalowa Wola
  • Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli
  • PSB Mrówka Stalowa Wola
  • Superior Industries Production Poland Sp. z o. o.
  • Thoni Alutec Sp. z o.o.