Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w okresie od listopada do grudnia 2023 r. realizował projekt socjalny "Świąteczna manufaktura pomysłów". Projekt skierowany był do kobiet zamieszkałych w Stalowej Woli, w szczególności na terenie Osiedla Fabrycznego oraz uchodźczyń wojennych z Ukrainy.

Głównym założeniem projektu była wspólna integracja oraz aktywizacja uczestników w tym uchodźczyń wojennych z Ukrainy poprzez bliższe poznanie polskiej kultury i tradycji.
W ramach projektu przeprowadzono cykl sąsiedzkich warsztatów bożonarodzeniowych oraz zorganizowano spotkanie wigilijne dla uczestników projektu. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazje wziąć udział w warsztatach zdobienia bombek metodą decoupage, wyplatania choinkowych ozdób z makramy oraz tworzenia bożonarodzeniowych stroików.

Regularne spotkania warsztatowe odgrywają szczególnie istotną rolę w pracy ze społecznością lokalną. Podczas spotkań nawiązywane są partnerskie relacje pomiędzy organizatorami społeczności lokalnej, a mieszkańcami Osiedla. Jest to okazja do omówienia problemów i bieżących spraw dotyczących lokalnej społeczności. W trakcie trwania zajęć nawiązują się nowe przyjaźnie, znajomości. Kobiety uczestniczące w warsztatach stają się otwarte na siebie i nowe inicjatywy.