Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

kisW dniu 1 marca bieżącego roku uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wraz z uczestnikami Klubu Trzeźwego Życia wzięli udział w warsztatach "Wizaż – mój wizerunek", które odbyły się w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Stalowej Woli.

Dzięki pomocy Dyrektora CKU - Pani Wioletty Krzysztyniak – Janusz, zaangażowaniu grona pedagogicznego oraz słuchaczek kształcących się w szkole policealnej na kierunku technik usług kosmetycznych oraz na kwalifikacyjnych kursach w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich uczestnicy KIS i KTŻ mogli zmienić swój wizerunek i poczuć się pewniej. Panowie decydowali się na nowoczesne ścięcie włosów a panie na nowe fryzury, koloryzację włosów oraz profesjonalny manicure. Uzyskana dzięki temu zmiana wizerunku wpłynęła pozytywnie na ich postrzeganie siebie. Podniesienie samooceny przez uczestników szkoleń ma też niebagatelne znaczenie w procesie poszukiwania pracy a tym samym ułatwia aktywizację zawodową, która jest celem działań prowadzonych w Klubie Integracji Społecznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

Pani Dyrektor, nauczycielom zawodu oraz słuchaczkom szkoły zaangażowanym w to przedsięwzięcie składamy ogromne podziękowania za przeprowadzone metamorfozy uczestników warsztatów.