Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

oeselW dniu 7 czerwca 2024 r. na placu zabaw przy ul. Energetyków w Stalowej Woli po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny na Os. OZET Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli – Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej. Do współpracy przy organizacji wydarzenia zaproszeni zostali wolontariusze z Klubu Wolontariusza w MOPS w Stalowej Woli oraz wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

Dzięki zaangażowaniu instytucji partnerów z terenu miasta udało się zorganizować wiele bezpłatnych atrakcji. Przedstawiciele Nadleśnictwa Rozwadów zorganizowali stoisko promocyjno-edukacyjne, nauczyciele i uczennice z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przygotowywali uczestnikom fantazyjne fryzury. Wolontariusze z Klubu Wolontariusza, społeczność Klubu "Wesoła Gromadka”, a także członkinie Stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM zapraszali do koła fortuny z nagrodami, malowali buźki, tworzyli bransoletki, laleczki makramowe, ozdabiali ciasteczka, puszczali bańki mydlane. Nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Ponadto podczas pikniku można było bezpłatnie poczęstować się kiełbaskami z grilla, które serwowali mieszkańcy Osiedla OZET.
Impreza miała charakter integracyjny i jednocześnie wpłynęła na wzrost aktywności mieszkańców, w szczególności Os. OZET oraz przedstawicieli lokalnych instytucji. Radość dzieci oraz wielkie zaangażowanie społeczności lokalnej z pewnością zaowocuje przy organizacji kolejnych inicjatyw na rzecz swojego otoczenia.