Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

kisW dniu 24 czerwca bieżącego roku uczestnicy Klubu Integracji Społecznej w Programie Aktywizacja i Integracja wspólnie z uczestnikami Dziennego Domu Senior + wzięli udział w spotkaniu integracyjnym mającym na celu przybliżenie historii pobliskiej dzielnicy robotniczej. Spotkanie poprowadził Pan Jan Garbacz z Fundacji Stalovianum.

Spacerując ulicami jednej z najstarszych dzielnic miasta uczestnicy podziwiali układ urbanistyczny budynków, zwrócili uwagę na ich zdobienia, zachowaną jeszcze mozaikę na posadzce w korytarzach bloków mieszkalnych oraz unikatowe szprosy w oknach. Z zaciekawieniem wysłuchali też informacji na temat jednej z najstarszych w mieście szkół – PSP Nr 1 im. Wacława Górskiego.

Spotkanie było niezapomnianą okazją do zgłębienia historii naszego miasta i spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Skłoniło również do zadawania pytań oraz do wspomnień dotyczących lat dzieciństwa spędzonych w murach szkoły oraz późniejszych związanych z pracą zawodową w HSW.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Janowi Garbaczowi za bardzo interesujące przybliżenie tematu i rozbudzenie w uczestnikach KIS i Dziennego Domu Senior + zainteresowania historią naszej małej ojczyzny.