W dniu 28.03.2024 r. w Restauracji STAL odbyło się śniadanie wielkanocne dla osób samotnych i ubogich zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, w którym uczestniczyło 70 osób.

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń.
Śniadanie wielkanocne rozpoczęły życzenia świąteczne złożone zebranym przez Panią Barbarę Dul - Zastępcę Dyrektora MOPS w Stalowej Woli, Panią Karolinę Paleń – Przewodniczącą Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia, która występowała również w imieniu Pana Lucjusza Nadbereżnego - Prezydenta Miasta Stalowej Woli oraz Pana Stanisława Sobieraja - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Modlitwę poprowadził ks. Piotr Kluk z Parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Po wspólnej modlitwie zaproszeni goście smakowali przygotowane potrawy m.in. żur z jajkiem i kiełbasą, jajko z chrzanem, sałatki, wędliny czy słodką babkę wielkanocną.