Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta, szkoły, przedszkola, instytucje, parafie, osoby prywatne do udziału w Ogólnopolskiej akcji "Czysty aniołek". Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka - Pan Marek Michalak. Akcję zainicjowało stowarzyszenie "Piękne Anioły".

Celem akcji jest wparcie najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli z rodzin z trudnościami opiekuńczymi, promowanie i kształtowanie wśród nich nawyków higienicznych oraz zdrowego stylu życia.
Zbieramy podstawowe ale niezbędne rzeczy jak: mydła, szampony, szczoteczki do zębów, ręczniki.
W akcji można wziąć udział organizując zbiórkę w swoim środowisku: przedszkolu, szkole, zakładzie pracy, parafii, wśród znajomych. Każdy przyniesie dowolną rzecz wg swoich możliwości.
Zachęcamy do zrobienia zdjęcia zbiórki i jej uczestników. Zdjęcie wraz z opisem kto i co zorganizował prześlijcie na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a my umieścimy je na facebook MOPS-u, facebook stowarzyszenia i na stronie internetowej.
Zebrane środki higieny osobistej pracownicy socjalni przekażą najmłodszym z tych rodzin, do których skierowana jest akcja.
Akcję i zbiórkę artykułów prowadzimy do 29.VI.2018 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dmowskiego 1, w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku.
Koordynatorami akcji w MOPS są pracownicy socjalni: Anna Dec i Aneta Dłużniak oraz asystent rodzin: Krystyna Jurecka.

Kontakt pod adresem:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Dmowskiego 1
Zespół ds. Pomocy Rodzinie
Pokój 25A, 29A
Tel. 15 842-50-97 wew. 25 lub 29.

Niech ta akcja nie będzie tylko akcją MOPS-u i Stowarzyszenia, niech wzbudzi reakcję w nas wszystkich.