Nabór kandydatów na stanowisko: asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli ogłasza nabór kandydatów na asystenta osobistego dla osób z niepełnosprawnością w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024. Szczegóły TUTAJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w okresie od marca do czerwca 2022 roku realizował projekt socjalny pt. "Wiosenne przebudzenie". Projekt skierowany był do mieszkańców oraz rodzin zamieszkałych w Stalowej Woli, w szczególności na Osiedlu Fabrycznym.

Głównym celem projektu był wzrost poziomu aktywności społecznej i integracji mieszkańców, w tym dzieci, ich rodziców, opiekunów zamieszkałych na terenie Stalowej Woli.
W ramach projektu przeprowadzono 6 spotkań warsztatowych dla mieszkańców Osiedla Fabrycznego. Były to kolejno warsztaty tworzenia stroików wielkanocnych z wykorzystaniem gipsowych jaj (2 warsztaty), tworzenia palm wielkanocnych, wyplatania torebek z makramy (2 warsztaty) oraz łapaczy snów. Zorganizowano również 6 warsztatów kreatywnych dla rodzin z dziećmi. Były to kolejno: koszyczki z masy solnej, palmy wielkanocne jaja na gniazdku, pisanki z włóczki, tradycyjne zdobienie pisanek oraz warsztaty tworzenia magnesów. Odbyło się również spotkanie wielkanocne uczestników Klubu "Wesoła Gromadka", ich rodziców i Zespołu ds. organizowania społeczności lokalnej. Spotkanie było połączone z warsztatami kulinarnymi podczas których wszyscy wspólnie przygotowali wielkanocne potrawy.

Udział dzieci i dorosłych w działaniach podejmowanych w Klubie "Wesoła Gromadka" pozytywnie wpłynął na poziom ich aktywnego zaangażowania i integracji na Osiedlu Fabrycznym. Czas spędzony w gronie rodzinnym i sąsiedzkim pozwolił na kształtowanie w uczestnikach poczucia przynależności i wspólnotowości, którego tak bardzo brakuje.
W ramach projektu mieszkańcy oraz rodziny z dziećmi mieli okazję oderwać się od codziennych obowiązków, a czas spędzony z najbliższymi szczególnie w okresie świątecznym zacieśnił więzy rodzinne oraz przypomniał o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Ważnymi rezultatami zrealizowania tego projektu jest rozwój kompetencji społecznych (m. in. poczucie odpowiedzialności, sprawstwa, pewność siebie) dorosłych uczestników oraz nabycie wiedzy i umiejętności, a także rozwój zainteresowań dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie za wsparcie finansowe działań realizowanych w Klubie "Wesoła Gromadka".